StartUp proveržis rinkoje priklauso nuo pasirengimo

Rinka startuoliams negailestinga – taip būtų galima apibendrinti pradedančiųjų verslininkų situaciją, atsižvelgiant į statistiką. Pasauliniai tyrimai rodo, kad iš dešimties verslo idėjų globaliame pasaulyje išgyventi pasiseka vidutiniškai trims. Nepaisant šių tendencijų, investuotojų tai negąsdina – jiems kur kas svarbiau startuolio realus pasirengimas kovai rinkoje bei detalus jos išmanymas.

Ne tik Europoje, bet ir Lietuvoje investuotojams dažnai užduodamas klausimas – „ar ne per daug startuolių?“ Finansų ekspertai nesutrinka ir dažniausiai visų atsakymas būna panašus – tikrai ne, nes vis tiek išgyventi pavyks nedaugeliui. Verslo procesų ekspertai nevengia pabrėžti, kad ne visi turintys originalių idėjų taps verslininkais.

„Niekas negali žmogui uždrausti pabandyti tapti verslininku“, – tokia mintimi pokalbį apie startuolių invaziją į rinką pradeda Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) projektų vadovas dr. Henrikas Mykolaitis. Pasak jo, norint pradėti bet kokį verslą, labai patartina turėti darbo patirties tame ar bent panašiame gamybos ar paslaugų sektoriuje, kitu atveju – didėja klaidų tikimybė ir „eksperimentavimo“ sąnaudos.

Daugiau skaitykite delfi.lt…